روش خرید کردن از وب سایت

1عضویت ، سپس ورود به بخش اعضا
2 سفارش خود را بررسی کنید
3 پرداخت و دریافت کد رهگیری

در صورت هر گونه مشکل و یا خطا می توانید با آدرس ایمیل shop@bastanism.com در ارتباط باشید.

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 9:00 الی 19:00
پنج شنبه 9:00 الی 13:00

ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

اعلام حریق

fire alert picture

برای تشخیص حریق از اثرات سه گانه آن یعنی دود و حرارت و شعله استفاده می شود. تا به امروز دپارتمان امنیتی و حفاظتی شرکت ایمن گستر باستانی توانسته در زمینه سیستم های اعلام حریق (متعارف و آدرس پذیرAddressable) ارئه دهنده یکی از بهترین مشاوران پروژه های بزرگ در استان فارس بوده و همچنین در امور سرویس و نگهداری و نیز پشتیبانی قرار داد های زیادی با مراکز بزرگ و سازمان های دولتی بسته در حال ارائه خدمات می باشد.

شرکت ایمن گستر باستانی با توجه به اهمیت بالای این سیستم و خسارات ناشی از آن طراحی خود را بر اساس استانداردهای روز دنیا مانند استانداردهای NFPA ،EN54 ,LPCB ,UL, DIN انجام می دهد کارفرمایان و مصرف کنندگان عزیز را در زمینه نگهداری و تعمیر مطمعن خواهد ساخت.

امروزه از سیستم ها ی اعلام حریق به طور گسترده ای در ساختمان ها، اماکن مسکونی، صنعتی و اداری استفاده می شود تا خسارتهای ناشی از حریق را به حداقل رسانده و همچنین برای اطلاع رسانی به ساکنین ساختمان و همسایگان در مواقع بروز حریق کمک می کند تا حدالامکان از تلفات جانی جلوگیری شود و خسارات وارد شده را به حد اقل برساند.

و همچنین با توجه به اجباری شدن و نیاز به مجهز شدن مکانهای ذکر شده در کشور یکی از دقدقه ی اصلی مشتریان انتخاب صحیح شرکتی مناسب جهت راه اندازی و خدمات پس از فروش در زمینه سیستم های اعلام حریق می باشند و در تکاپو و جنب و جوش پیدا کردن یکی از بهترین ها هستند و در اینجا می توان گفت که یکی از این شرکت ها، شرکت ایمن گستر باستانی می باشد چرا که تیم فنی شرکت ایمن گستر باستانی الاوه بر تخصصی که به همراه تجربه بدست آورده می توان گزینه مناسب و قابل اعتمادی برای کارفرمایان و مصرف کنندگان می باشد.

با مطالعه تمامی صفحات وب سایت می توانید به فعالیت های شرکت ایمن گستر باستانی و نیز اطلاعات تکمیلی در خصوص انواع سیستم های اعلام حریق که در متن بالا ذکر شدهآشنا شوید. امید است که در این وب سایت مطالب و اطلاعات مفید واقع گردد.

در خصوص انواع مختلف سیستم های اعلام حریق می توان تنها به دو مورد اشاره نمود.

1- سیستمهای متعارف ( Conventional )
این نوع سیستم از قدیمیترین انواع سیستمهای اعلام حریق می باشد که علی رغم تغییــرات کیفی اندک، همچنان مورد استفاده عموم و مراکز بیسار زیادی قرار می گیرد.  در این سیستم مکانی و یا محل مورد نظر را که از نظر حریق می خواهیم حفاظت کنیم با مناطق مختلف مشخص می کنیم تا در صورت بروز هر گونه حریق بتوان محل حریق را سریعتر تشخیص داد که به هر کدام از این مناطق یک زون (zone) گفته می شود. پس می توان گفت تقسیم بندی دتکتورها برای هر منطقه از طریق زون مجزا می نماییم.
اغلب زون های Conventional از سیستم two- wire استفاده می کنند.

منطقه بندی و زون بندی سیستم اعلام حریق متعارف:

 برای سهولت، سرعت و دقت در تشخیص و تعیین محل وقوع حریق به ویژه در ساختمان­های بزرگ، لزوم تقسیم بندی ساختمان به مناطق کوچکتر و مجزا را به وجود می­ آورد و مهم­ترین عوامل تعیین کننده مرزهای آن، کاربری، مساحت و بخش بندی های ضد حریق ساختمان است.

در مرحله اول هر ساختمان می­بایست به قسمت­های مختلف جهت تشخیص سریع حریق و اعلام آن تقسیم شود، تا بتوان به­ وسیله­ ی سیستمهای اعلام حریق را سریع­ترین زمان محل را شناسایی و به آن رسیدگی کرد.

با در نظر گرفتن شاسی در محل نیز می توانیم در صورت مشاهده و یا احساس خطر سیستم را فعال نماییم.که در این حالت آژیر به صدا در آمده و سیستم تلفن کننده سریعا شروع به تماس می گیرد. حال می توان به این نکته اشاره نماییم در صورتی­که زون­بندی اجرا نشده باشد، اعلام با تاخیر بوده و موجب سردرگمی و تشخیص اشتباه در سیتم می­شود.کارشناسان فنی و متخصص شرکت ایمن گستر باستانی در طراحی و نیز اجرا این حالت به خوبی عمل می نمایند زیرا اساس کار این سیستم به حداقل رساندن آسیب می باشد.

 

تاثیر عوامل یاد شده در تعیین مناطق با رعایت موارد زیر میسر می گردد:

 

 هر طبقه ساختمان که بیش از 300 متر مربع باشد باید یک منطقه مجزا محسوب شود.

 - حداکثر مساحت یک منطقه 2000 متر مربع است.

 - اگر کل مساحت طبقات یک ساختمان 300 متر مربع یا کمتر باشد می توان آن را یک منطقه محسوب داشت.

 - بخش­بندی ضد آتش در ساختمان یکی از مهم­ترین شاخصه­های تعیین مناطق است. بنابراین علی رغم مساحت می باید به آتش بندی فضاها نیز توجه داشت. در این حالت مرزهای منطقه تشخیص حریق محدود به مرزهای بخش بندی ضد آتش است. به همین دلیل پلکان، چاه آسانسور یا شفت­های دیگر که به وسیله دیواره  های ضد حریق از فضاهای دیگر مجزا شده­اند می­توانند علی رغم مساحتی که دارند به عنوان یک منطقه در نظر گرفته شوند. بام ها نیز منطقه جداگانه ای محسوب می شوند.

 - بنا به نحوه قرارگیری دیوارهای ضد حریق و فضاهای مجزا شده، مناطق ممکن است به صورت افقی (سطح طبقات) و یا عمودی (چاه آسانسور، پلکان و ...)تعریف شوند.

 - حداکثر فاصله­ی جستجو در یک منطقه نباید بیش از 30 متر باشد. منظور از فاصله جستجو، مسافتی است که برای یافتن و رویت محل حریق باید طی شود. از این رو در ساختمان­هایی که دارای اتاق های متعدد هستند بهتر است در بالای درهای مشرف به راهروها، چراغ های نشانگر نصب گردد. در برخی ساختمان ها ممکن است نصب چراغ نشانگر با توجه به محدودیت فاصله­ی جستجو موجب کاهش سطح مناطق و افزایش تعداد آن­ها گردد.

 - مناطق را از نظر هم بندی و سیم کشی می توان به دو گروه منطقه­ی تشخیص و منطقه­­ی هشدار تقسیم نمود. در منطقه­ی تشخیص، هم­بندی بین دتکتورها و شستی های اعلام حریق در سطح معینی که به عنوان یک منطقه تعریف شده است صورت می گیرد و به هنگام عمل نمودن یک شستی و یا فعال شدن یک دتکتور اتوماتیک، چراغ مربوط به همان منطقه و یا کد مربوط به همان دتکتور (در سیستم آدرس پذیر) در تابلوی کنترل مرکزی روشن می­شود. در حالی که هم­بندی بین آژیرها و سایر هشدار دهنده­های صوتی در عین حالی که ممکن است در یک منطقه انجام پذیرد، اما به هنگام فعال شدن می­تواند چند منطقه مجاور و یا همه مناطق را شامل شود. بنابراین یک منطقه هشدار می تواند شامل چندین منطقه­ی تشخیص گردد.

 - مناطق تشخیص، ورودی­ها و مناطق هشدار، خروجی های تابلوی کنترل مرکزی را تشکیل می­دهند. یکی از عوامل مهم در تعیین مشخصات تابلوی کنترل مرکزی، تعداد مدارهای ورودی و خروجی است.

 

عدم منطقه بندی صحیح و هم­چنین افزایش تعداد مناطق بدون پیروی از منطقی خاص، باعث سردرگمی و ابهام در تعیین محل حریق می شود

 

سیستم اعلام حریق زیمنس (SIEMENS)، سربروس پرو (CERBERUS PRO)، سینتسو (SINTESO)، سینووا (SYNOVA)، الگورکس (ALGOREX)، ...

 

 2-علی رغم اینکه بیشتر مصرف کننده گان و یا شرکت های مجری اعلام حریق این سیستم را نسبت به سیستم آدرس پذیر ترجیه می دهند بابت ارزان تر بودن و همچنین راحت بودن اجرای آن می باشد

بالا
کارت خالی