روش خرید کردن از وب سایت

1عضویت ، سپس ورود به بخش اعضا
2 سفارش خود را بررسی کنید
3 پرداخت و دریافت کد رهگیری

در صورت هر گونه مشکل و یا خطا می توانید با آدرس ایمیل shop@bastanism.com در ارتباط باشید.

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 9:00 الی 19:00
پنج شنبه 9:00 الی 13:00

ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

پروژه های مجازی سازی virtualization

شرکت ایمن گستر باستانی از سالهای آغازین فعالیت خود در زمینه پروژه های مجازی سازی پیشرو بوده و تا به امروز توانسته است با رزومه بسیار درخشان و تجبره روز افزون خود آمادگی خود را در مشاوره و پیاده سازی پروژه های مجازی سازی اعلام نماید.

 

از انواع مجازی سازی میتوانیم به موارد ذیل اشاره نماییم:

مجازی سازی دسکتاپ (Desktop Virtualization) : این نوع مجازی سازی , به کاربران اجازه می دهد که صفحه دسکتاپ و تنظیمات شخصی خود را که روی سیستم عامل راه دور ذخیره شده است , به صورت مجازی روی کامپیوتر خود داشته باشند.

مجازی سازی فایل اجرائی (Application Virtualization): دسترسی به برنامه اجرائی نصب شده روی سرور راه دور را به گونه ای فراهم می کند که از دید کاربر این برنامه اجرائی رو سیستم خود او نصب شده است.

مجازی سازی کاربر (User Virtualization): بسیار شبیه مجازی سازی دسکتاپ است با این تفاوت که تنظیمات دقیقتری برای کاربر و جود دارد و کاربر می تواند از روی دستگاههای مختلف از جمله تبلت , لپ تاپ , گوشی هوشمند و … به تنظیمات خود دسترسی داشته باشد .

مجازی سازی فضای ذخیره سازی (Storage Virtualization): می توان فضای ذخیره سازی فیزیکی را به شکلی گروه بندی کرد که هر گروه به صورت یک فضای ذخیره سازی مجزا عمل کند. به این عمل مجازی سازی فضای ذخیره سازی یا Storage Virtualization گفته می شود.

مجازی سازی سخت افزار (Hardware Virtualization): در این نوع مجازی سازی , پردازشهای مختلف (سیستم عامل ها) به گونه ای از منابع سخت افزاری استفاده می کنند که از دید سخت افزار , تنها یک سیستم عامل در حال استفاده از منابع است.در این حالت سیستمی مورد نیاز است که بتواند ماشین های مجازی را مدیریت نماید. به این سیستم مدیریت ماشین های مجازی (Virtual Machin Manager) , هایپر وایزور (Hypervisor) گفته می شود.Hypervisor های متعددی در دو نسخه سرور و کلاینت توسط کمپانی های مختلف ارائه شده اند از جمله Virtual Box , Virtual PC , WMWare Workstation و … برای کلاینت و Hyper-V , ESXi , XenServer و … برای سرور.

 

Hyper-V

  Microsoft Hyper-V فناوری مجازی سازی شرکت ماکروسافت است که بر اساس آن با تعریف ماشین های مجازی این امکان فراهم می شود تا سیستم عامل های مختلف به طور همزمان بر روی یک رایانه اجرا شوند. این فناوری که Hypervisor نامیده می شود حاوی تکنولوژی مجازی سازی برای نسخه سرور است و بروز رسانی عمده ای در ویندوز سرور ماکروسافت محسوب می گردد. این مجازی ساز کاملا مناسب مجازی سازی ویندوز سرورهای ماکروسافت می باشد.

VMware vSphere Hypervisor (ESXi)

 فناوری مجازی سازی شرکت VMware است .یکی از بزرگترین مشکلاتی که مدیران فناوری اطلاعات با آن روبرو هستند، تعداد بیش از اندازه سخت افزارهای سرویس دهنده تک کاره است. مهمترین علت برای افزایش تعداد چنین سخت افزاهایی ناسازگاری برنامه های کاربردی است که بر روی سرورهای مختلف اجرا می شوند که در این نتیجه آن مدیران سیستم ترجیح می دهند که برنامه های کاربردی را بر روی سرورهای مجزا اجرا کنند. تکنولوژی مجازی ساز VMware ESxi می تواند در جداسازی سرورهای مختلف که برنامه های مختلفی را سرویس دهی می کنند، کمک فراوانی بنماید.

 

نرم افزارها و قابلیتهای موجود برای استفاده از ماشین های مجازی

آشنایی با  VMware vCenter Server : vCenter Server سرویسی است که توسط آن پیکربندی، تامین منابع و مدیریت آنها  انجام می شود .

آشنایی با VMware vSphere Client : vSphere Client یک نرم افزار Interface است که به مدیران امکان دسترسی از راه دور به vCenter Server و ESX/ESXi می دهد.

VMware vSphere Web Access : vSphere Web Access نیز یکی از امکانات نرم افزاری تحت وب است که امکان مدیریت ماشین های مجازی و کنترل از راه کنسول مدیریتی را فراهم می کند.

VMware Virtual Machine File System (VMFS) : VMFS دارای کارایی بالایی جهت Cluster کردن فایل های سیستمی مورد نیاز برای ماشین های مجازی ESX/ESXi است.

VMware Virtual SMP : ویژگی است که توانایی استفاده همزمان از چندین پردازش گر فیزیکی را برای ماشین های مجازی فراهم می سازد.

VMware vMotion and Storage vMotion : VMware vMotion قابلیت انتقال کامل ماشین های مجازی در حال سرویس را از یک سرور سخت افزاری به سرور سخت افزاری دیگری بدون Downtime را دارا می باشد. Storage vMotion قابلیت جابجایی فایل های ماشین های مجازی از یک Datastore به Datastore دیگر بدون وقفه در سرویس دهی ماشین های مجازی می باشد. در این مهاجرت فایل های سیستمی و دیسک های مجازی را می توان در کنار هم و یا در دو مرکز داده متفاوت به صورت مجزا ذخیره کرد. در طول Storage vMotion تغییری در ماشین های مجازی ایجاد نخواهد شد .

مهاجرت با vMotion اجازه جا به جایی ماشین های مجازی  روشن را به Host جدید می دهد. در این مهاجرت هیچگونه وقفه ای در عملکرد ماشین های مجازی اتفاق نمی افتد. توجه به این نکته ضروری است برای جابه جایی ماشین از یک Datacenter به Datacenter دیگر نمی توان از vMotion استفاده کرد .

با Storage vMotion می توان دیسک های مجازی و یا فایل های سیستمی یک ماشین مجازی روشن را به Datastore جدید منتقل کرد. جابه جایی حافظه ماشین های مجازی روشن وقفه ای در عملکرد ماشین های مجازی ایجاد نمی کند .

VMware High Availability (HA) : High Availability (HA) ویژگی برای بالا بردن دسترس پذیری ماشین های مجازی است. در صورت بروز مشکل برای یک سرور، ماشین های مجازی بر روی سرور دیگری شروع به کار می کند .

VMware Distributed Resource Scheduler (DRS) : تخصیص و برقراری تعادل برای استفاده ماشین های مجازی از ظرفیت های سخت افزاری موجود توسط Distributed Resource Scheduler (DRS ) انجام می شود. این ویژگی شامل distributed power management (DPM) (توزیع انرژی) است که توجه مراکز اطلاعات را به کاهش مصرف برق جلب می کند.

VMware vSphere SDK : vSphere SDK واسط استاندارد برای ارتباط بین VMware و سه روش دسترسی ذکر شده به آن است.

Fault Tolerance VMware: در زمان فعال بودن Fault Tolerance، ضمن ایجاد یک کپی از نسخه اولیه یا اصلی ماشین های مجازی ، کلیه عملیات انجام شده بر روی ماشین های مجازی اصلی بر روی ماشین های مجازی دوم نیز اعمال می گردد. اگر ماشین مجازی اصلی به هر دلیل غیر قابل دسترسی باشد، ماشین مجازی دوم جایگزین آن شده  و به این ترتیب ماشین مجازی به صورت ثابت در دسترس است.

vNetwork Distributed Switch (vDS) : این ویژگی شامل یک distributed virtual switch (vDS) (توزیع سوئیچ مجازی) می باشد. که علاوه بر کاهش نگهداری های مداوم از شبکه باعث افزایش ظرفیت شبکه می شود. ثابت بودن پیکربندی شبکه در زمان جابه جایی در بین میزبان ها از مزایای vSD محسوب می شود .

 

Citrix XenServer

 XenServer کار انتقال داده ها به صورت آنلاین و متمرکز سازی مدیریت سرورها را بدون هیچ گونه هزینه ای انجام می دهد. XenServer یک راهکار مجازی سازی قدرتمند و باز است که اساسا به منظور کاهش هزینه های دیتا سنتر با تبدیل محیط پیچیده و استاتیک به محیط پویاتر می باشد.

 

از جمله مزایا ی مجازی سازی می توان به موارد ذیل شاره نمود:

  •  کاهش هزینه ها: استفاده بهینه از منابع و امکانات فیزیکی و کاهش مصرف انرژی باعث کاهش قابل توجه هزینه ها خواهد شد.
  •  خودکار سازی وظایف سرور ها (Automation): مجازی سازی بستر مناسبی برای مدیریت دقیقتر و خودکار سازی فعالیت های ماشینهای مجازی , فراهم می نماید.
  •  کاهش زمان پاسخگوئی (Responsiveness): این که چند سیستم عامل , روی یک بستر فیزیکی قرار داشته باشند , سرعت ارتباط بین آنها را افزایش می دهد و در نتیجه زمان پاسخگوی سرورها بهبود خواهد یافت.
  • قابلیت جداسازی سرویسها (Decoupling): تکنولوژی مجازی سازی این امکان را به مدیر شبکه میدهد که برای سرویسهای خاص , سیستم عامل مجزا در نظر بگیرد و سرویسها را به صورت مجزا اجرا نماید تا مشکلات احتمالی ناشی از ناسازگاری سرویسها کاهش یافته و رفع اشکال از سرویسها راحت تر انجام شود.
  • افزایش انعطاف پذیری (Flexibility): شبیه سازی آسان محیط و شرایط برای شبکه های بزرگ این امکان را فراهم می کند قبل از ایجاد تغییرات اساسی در ساختار شبکه , پروژه را در محیط مجازی پیاده سازی نموده و نتایج را بررسی نمایند.
  • افزایش چابکی (Agility) : ماشین های مجازی براحتی قابل جابجایی و تکثیر هستند.
  • تقسیم بار روی سرورها (Workload Balancing): براحتی می توان با استفاده از سیستم های گزارش گیری , حجم کار سرورها را بررسی نمود و در صورت نیاز این حجم کاری را روی سرورهای مختلف تقسیم نمود.
  • ساده شدن مدیریت سیستم ها(Simplification): محیط IT مجازی همچنان همان محیط IT است اما بسیاری از فعالیتهای فیزیکی از جمله تغییر منابع سخت افزاری, جابجائی سرورها و غیره به فعالیتهای مجازی تبدیل شده که به مراتب ساده تر است.
  •  استفاده بهینه از فضا(Space Utilization): استفاده بهینه از فضای دیتاسنترها یکی از دغدغه های مدیران IT است که این امر با کاهش تعداد سرورها و تجهیزات فیزیکی و جایگزین نمودن سرورها و تجهیزات مجازی محقق می شود.
  • افزایش پایداری(Sustainability): سیستمهای مجازی فضای کمتری اشغال میکنند , مانیتورینگ و مدیریت آنها ساده تر است و انرژی کمتری مصرف میکنند بنا برین نسبت به سیستمهای فیزیکی پایدارترند.
  • کاهش مصرف انرژی (Reducing Energy Consumption): کاهش منابع سخت افزاری و سیستمهای خنک کننده و تجهیزات مربوطه باعث کاهش قابل توجه مصرف انرژی در ساختارهای مجازی می گردد.

 

 

همانند هر تکنولوژی دیگر , مجازی سازی نیز مشکلات و معایبی به همراه دارد از جمله:

  • افزایش ریسک سخت افزاری
  • نیاز به تخصص و مهارت بیشتر

در حال حاضر شرکت ایمن گستر باستانی به ارائه کلیه خدمات مربوط به مجازی سازی شبکه شامل ارائه طرح فنی، مجازی سازی سرورها، راه اندازی و تنظیمات کامل vCenter، راه اندازی VDI و…… ارائه و خدمات مربوط به کلیه بسترهای مجازی سازی می باشد.

 

دلایل کلیدی که شرکت ایمن گستر باستانی را نسبت به سایر رقبا در زمینه خدمات مجازی سازی متمایز ساخته است :

  • بازدید از پروژه و مشاوره در خصوص طرح های پیشنهادی
  • استفاده از به روز ترین تنکولوژی ها و ایده های کاربردی
  • استفاده از مرغوبترین تجهیزات شبکه Active و Passive در پروژه ها
  • تضمین کیفیت پروژه های مجازی سازی بههمراه ضاانت نامه کتبی
  • ارائه بهترین راه حل و اجرای پروژه ها با هزینه مناسب و پر کاربرد
  • مستند سازی و تحویل تمامی اسناد در اتمام پروژه برای اعمال تغییرات احتمالی در آینده و پشتیبانی و نگهداری
  • تجربه تیم اجرایی با دقت بالابوده تا در ارائه بهترین کیفیت، رساندن زمان اجرای پروژه ها را به حداقل  می رساند
  • سرویس و پشتیبانی به صورت دوره ای و ادواری جهت پایین آمدن میزان خرابی در شبکه و سیستم

 

بالا
کارت خالی